plenfrde

Nowy Sołtys Jerzkowic

Wczoraj 30.06.2022 roku w świetlicy wiejskiej w Jerzkowicach odbyły się wybory na sołtysa. Poprzedni sołtys zdecydował się na rezygnację ze względu na zmianę sytuacji zawodowej.

W spotkaniu wzięło udział 46 mieszkańców z 183 osób uprawnionych do głosowania. Zgłoszony został jeden kandydat, który dotychczas zajmował funkcję w Radzie Sołeckiej. Mieszkańcy byli zgodni i podjęli wybór jednogłośnie.

Nowym sołtysem Jerzkowic został Adam Pawłowski - pracownik "Drutexu". Skład Rady Sołeckiej nie został zmieniony - obecnie działają w niej cztery osoby. Na najbliższym zebraniu mieszkańcy podejmą decyzję, czy wybiorą do niej piątego członka, czy rada będzie działać w pomniejszonym składzie.

Nowemu sołtysowi gratulujemy i życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku.

-

Read 455 times

Leave Comments

Zapraszamy do przeglądania naszej nowej strony internetowej oraz do odwiedzania Jerzkowic, Zawiat, Otnogi i Kłosów - „Krainy Lasów Jezior i Łąk".

Top
Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku. More details…