plenfrde

Budowa drogi w Kłosach

Zakończyliśmy kolejną, zaplanowaną inwestycję na ten rok. Realizatorem był Zakład Gospodarki Komunalnej z Czarnej Dąbrówki.

W sołectwie Kłosy na odcinku 720 metrów wybudowana została nowa droga wykonana w z płyt ,,Jumbo”.

Inwestycja została dofinansowana z Funduszy Ochrony Gruntów Rolnych.

Koszt inwestycji według zawartej umowy wyniósł 308.967,73 zł, w tym dofinansowanie z FOGR 126.090,- zł.  Ponadto realizacja zadania wymagała wykonania robót dodatkowych które wyniosły 24.519,42 zł.

 Prace obejmowały wykonanie koryta drogi, ułożenie podłoża, stabilizację gruntu, ułożenie płyt oraz  warstwy stabilizującej między płytami, ustabilizowanie poboczy i wykonanie zjazdów.

Słowa uznania należą się pracownikom naszego ZGK - jakość prac jest bardzo dobra. Słowa uznania też dla Sołtysa Jarosława Domaszk, który czuwał nad jakością i tempem prac.

Od pięciu lat systematycznie korzystamy z tego funduszu na dofinansowanie budowy naszych dróg. Dzięki temu w ubiegłym roku w wykonaliśmy aż 1,8 km dróg.

Read 176 times

Related items

Leave Comments

Zapraszamy do przeglądania naszej nowej strony internetowej oraz do odwiedzania Jerzkowic, Zawiat, Otnogi i Kłosów - „Krainy Lasów Jezior i Łąk".

Top
Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku. More details…