plenfrde

Dzień Soltysa

16.03.2013r. o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki  w Czarnej Dąbrówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sołtysa. W spotkaniu na zaproszenie Wójta uczestniczyli Sołtysi, Rady Sołeckie, Radni  Gminy, Prezesi Stowarzyszeń  z naszej Gminy oraz zaproszeni goście,  Prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Sołtysów Jan Zaborowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego Ryszard Mański oraz Wicestarosta Bytowski Andrzej Marcinkowski. 

Z naszej miejscowości  w spotkaniu uczestniczył Sołtys Dariusz  Kuzemczak w raz z Radą Sołecką oraz Radna Gminy Katarzyna Sywanycz. Pan sołtys za jego sumienną  ciężką pracę i za trud, którego efekty służą wszystkim mieszkańcom,  otrzymał pamiątkowy upominek oraz kwiaty. Między przerwami oficjalnego programu występował  Zespół Kaszubski  z Rokit "Roczitkowé Jagodë". A po części oficjalnej na zakończenie  wystąpił zespół muzyczny "Rokitki" z Rokitek.

 

Na spotkaniu omówiono między innymi wydatki i plany inwestycyjne w sołectwie Jerzkowice

 

Wydatki Sołectwa Jerzkowice w ramach Funduszu Sołeckiego w 2012 r.

  • zakup i montaż 4 lamp oświetleniowych:13.925,70 zł.;

Zadania do realizacji w 2012 r. w Sołectwie Jerzkowice ze wsparciem innych instytucji

  • Rewitalizacja centrum wsi

Read 437 times
More in this category: « Dożynki 2012 Festyn Rodzinny 2013 »

Leave Comments

Zapraszamy do przeglądania naszej nowej strony internetowej oraz do odwiedzania Jerzkowic, Zawiat, Otnogi i Kłosów - „Krainy Lasów Jezior i Łąk".

Top
Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku. More details…