plenfrde

Festyn Rodzinny 2013

17 sierpnia 2013 na placu przy świetlicy wiejskiej w Jerzkowicach odbył się coroczny letni Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radną Katarzynę Sywanycz i Sołtysa Dariusza Kuzemczaka. Festyn rozpoczął się częścią artystyczną  w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Rokit i Kaszubskiego zespołu Drësze.

Podczas festynu został oficjalnie otwarty plac zabaw na osiedlu który był owocem projektu stowarzyszenia "Loko-motywa" we współpracy z gminą, realizowany był w ramach małych projektów z PROW w ramach działania LGD Partnerstwo Dorzecze Słupi. Realizacja projektu kosztowała 34 060 zł z czego gminne środki wynosiły 8060 zł.

 Uroczystego otwarcia placu dokonali wspólnie Przewodniczący Rady Gminy Józef Natkaniec, Agnieszka Ciszewska z Urzędu Gminy, Wice prezes stowarzyszenia "Loko-motywa" Ewa Dulewicz, Radna Katarzyna Sywanycz i Sołtys Dariusz Kuzemczak.

W trakcie festynu były organizowane zabawy i konkursy sprawnościowe dla dzieci i dorosłych przygotowane przez panią Annę Paul z GOKSiT  i młodzież  z wolontariatu w Czarnej Dąbrówce. Było dużo śmiechu i zabawy, wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw w nagrodę za wspaniałą rywalizacje i poczucie humoru otrzymali drobne upominki ufundowane przez sołectwo.  Nie zabrakło także dmuchańca, trampoliny, stoisk z zabawkami i jedzeniem, malowania twarzy i wielu innych atrakcji.

Festyn trwał do późnych godzin nocnych przy zabawie  tanecznej z didżejem  "JACKIEM"

Read 525 times

Leave Comments

Zapraszamy do przeglądania naszej nowej strony internetowej oraz do odwiedzania Jerzkowic, Zawiat, Otnogi i Kłosów - „Krainy Lasów Jezior i Łąk".

Top
Ten serwis internetowy korzysta z plików "cookies" (tzw. "ciasteczek") i podobnych technologii. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawień oznacza zgodę na zapisywanie plików cookies na Twoim dysku. More details…